Pay for one class at a time
It makes no sense to me why I have to buy an entire package for the "extra cost" classes on the personal trainer app instead of being able to buy them as I have funds. I believe you'd have much higher demand and enrollment if you made the payment structure more accessible. Being able to pay $40 per class as I have the time to commit is a lot easier to swallow than having to fork out $320+ all at once.
1
vote